הצהרת נגישות

קבוצת מלם תים פועלת רבות במטרה לאפשר את מתן השירותים הציבוריים המוענקים על ידה לכלל הציבור, לרבות לאנשים עם מוגבלויות שונות. בישראל, כ-18% מהאוכלוסייה בישראל הינם אנשים בעלי מוגבלויות שונות: מוגבלות פיזית, חושית (לקות ראייה ושמיעה), לקות נפשית ולקות שיכלית. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, חיים בישראל כ- 1,440,000 אנשים עם מוגבלות וההערכה היא שעבור כ-700,000 איש (כ-10% מהאוכלוסייה) נושא הנגישות הינו קריטי.

בהתאם, פעלה הקבוצה להנגשת מבני החברה, המידע והשירותים הציבוריים המסופקים על ידה לאנשים עם מוגבלויות.

הנגשת אתר האינטרנט:

על פי נתוני איגוד האינטרנט הישראלי , כ-20-25 אחוזים מאוכלוסיית ישראל נתקלים בקשיי נגישות בכלל ובקשיי נגישות לאינטרנט בפרט.

בכדי לאפשר גלישה קלה ונוחה באתר עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, הנובעים בין היתר ממוגבלות פיזית, חושית ו/או קוגניטיבית, כל העמודים באתר זה עומדים בהנחיות הנגישות לאינטרנט של הארגון ה-W3C (Web content accessibility guidelines 2.0) והתקן הישראלי (תי5568), ברמה AA.

כל העמודים באתר זה כתובים בקוד (HTML5, CSS3 & JS) תקין. כתיבה בקוד תקין מבטיחה עבודה תקינה של אמצעי גלישה שבהם משתמשים אנשים עם מוגבלות (כגון קוראי-מסך לשימושם של עיוורים).

תצוגה מיטבית של האתר

  • האתר תומך בצפייה ברזולוציה מינימאלית של 768X
  • הדפדפנים המומלצים לצפייה באתר: אינטרנט אקספלורר, פיירפופוקס וכרום.

כמו-כן, האתר מומלץ לצפייה באמצעות מכשירי ניידים מבוססי אנדרואיד וiOS.

כיצד לשנות את התצוגה באתר

אם אתם רוצים לבצע שינויים אחרים בגודל הטקסטים ובצבעים באתר, תוכלו לעשות זאת באמצעות הדפדפן ו/או מערכת ההפעלה. אתם מוזמנים לפעול על פי ההנחיות לשינוי צבעים וגופנים בדפדפן. שינויים אלה ישפיעו על כל האתרים שבהם תצפו באמצעות הדפדפן שלכם. ייתכן שחלק מהאתרים לא יגיבו לשינויים משום שהם אינם נגישים.

כיצד להפעיל את האתר באמצעות מקלדת

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש טאב תעביר אתכם בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על אנטר תפעיל את הקישור. שימו לב, לחיצה על טאב תעביר אתכם לקישור הבא ולחיצה על שיפט + טאב תחזיר אתכם לקישור הקודם.

אמצעי נגישות נוספים באתר

  • הטקסטים המופיעים באתר מנוסחים בצורה בהירה ופשוטה על מנת להקל על הקוראים.
  • הטקסטים כוללים כותרות לטובת גלישה נוחה ואפקטיבית יותר לעיוורים הנעזרים בטכנולוגיות קוראות מסך.
  • האתר כולל סרטונים המלווים בכתוביות.
  • מאחורי כל תמונה וכפתור באתר מופיע תיאור טקסטואלי, המוקרא לגולשים שנעזרים בתוכנת הקראה.
  • הקישורים באתר בעלי שמות משמעותיים, מודגשים בצבע ובקו תחתון במעבר עכבר.

 

הנגשת המבנים:

מבני החברות בקבוצה, בהם מוענקים שירותים לציבור, עברו התאמות לצורך מתן גישה נוחה לאנשים עם מוגבלויות ובין היתר הותקנו רמפות בכניסה לכל מבנה, הונגשה מעלית רחבה, הוסדרו מעברים רחבים, שירותי נכים ושילוט הולם, עמדת מתן שירות נגישה, מושבי המתנה ועוד. החדרים במבנים בהם עשוי להיות מוענק שירות לציבור צוידו באמצעי העזר הנדרשים במטרה לאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לקבל שירות מתאים באופן עצמאי ומכבד. ובין היתר צוידו החדרים בכיסאות מותאמים לבעלי מוגבלות, הוסדרו בהם מקומות פנויים לאנשים המשתמשים בכיסא גלגלים והותקנה לולאת השראה – מערכת שמע המאפשרת לאדם עם מגבלת שמיעה להעביר את המכשיר שלו לתוכנית מתאימה על מנת שיוכל לשמוע ישירות אל מכשיר השמיעה שלו את דברי נציג החברה. ניתן גם  להיעזר בשפופרת של המערכת.

הנגשת השירותים הטלפוניים:

המרכזייה הטלפונית ומוקד השירות זמינים ונגישים לכלל הציבור, לרבות אנשים עם מוגבלויות. שירות המענה הקולי זמין בכל שעות הפעילות והוא מותאם בשפה פשוטה ובקצב דיבור איטי וברור, ללא מוסיקת רקע. מוקדני השירות וכלל עובדי הקבוצה המעניקים שירות לציבור, זמינים בכל יום בשעות הפעילות הרגילות (8:00-17:00) ומעניקים שירות מקצועי ומותאם אישית, לפי הצורך, תוך העמדת חלופות להתקשרות עם המוקד כגון דוא”ל או משלוח פקס.

הנגשת המידע:

כל מידע הנמסר ללקוחות, בכתב או בעל פה, יימסר לכל אדם עם מוגבלות באופן שיבטיח לו את נגישות המידע, לפי בקשה.

בכל שאלה בנושא נגישות לאנשים עם מוגבלויות בקבוצה ניתן לפנות ל:

אריה עשור – רכז הנגישות בקבוצה, בדוא”ל: arie_a@malamteam.com.

מענה יינתן תוך 48 שעות.